Popüler Yazı 5 dakika okuma süresi

Katarakt Ameliyatı Kayseri

Doç. Dr. Necati DURU

19 Aralık, 2021

İdeal Göz Merkezi Kayseri’de açılmış yeni bir göz hastanesidir. Doç. Dr. Mustafa Koç, Doç. Dr. Necati Duru ve Prof. Dr. Hakkı Doğan Kayseri’de İdeal Göz Merkezi’nde hizmet veren göz doktorlarıdır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt ameliyatı hafife alınmaması gereken riskli bir ameliyattır. Katarakt ameliyatını yapacak hekimin tecrübeli olması son derece önemlidir. Katarakt ameliyatında saydamlığını kaybetmiş lens göz içerisinden yüksek teknolojik cihazlarla alınır ve göz içerisine yapay mercek konulur.

Katarakt Ameliyatsız Tedavi Edilir mi?

Katarakt’ın ameliyatsız tedavisi yoktur. Günümüzdeki tek tedavisi ameliyattır. Katarakt, göz içerisindeki lensin yaşlanmaya bağlı olarak saydamlığını yitirmesidir. Alternatif tıp yöntemleri katarakt tedavisinde hastayı sadece oyalar. Katarakt ameliyatı olmazsam ne olur sorusunun tek cevabı zaman içinde görmenin tamamen kaybedilmesi olacaktır.

Katarakt Ameliyatında Göz İçine Mercek konulması zorunlu mudur?

Katarakt ameliyatında saydamlığını kaybetmiş lens göz içerisinden yüksek teknolojik cihazlarla alınır, eğer yerine mercek konulmazsa katarakt ameliyatı sonrası hastanın görmesi mümkün olmayacaktır. Halk arasında bilindiği gibi katarakt hastanın korneasından bir tabaka sıyrılması değildir. Katarakt ameliyatında göz içerisindeki lens alınarak yapay şeffaf bir mercek ile değiştirilir bu şekilde hastanın görmesi mümkün olacaktır.

Kayseri Katarakt Ameliyatı ve Doktor Seçimi

Kayseri’de katarakt ameliyatı olacak iseniz hekiminiz geçmiş tecrübesi, yapmış olduğu vaka sayısı, akademik yetkinliği çok önemlidir. Kayseri’de İdeal Göz Merkezi 2021 yılında açılmış bir göz hastanesidir. İdeal Göz Merkezi’nde katarakt ameliyatları mesleki etik prensiplere hassasiyetle Doç. Dr. Necati Duru ve Doç. Dr. Mustafa Koç tarafından yapılmaktadır.

Kayseri Göz Hastanesi

Kayseri katarakt ameliyatı yapılan çok sayıda merkez veya hastane vardır. Burada önemli olan göz hastanesinin teknolojik açıdan donanımlı olması ve katarakt ameliyatını yapacak hekimin tecrübeli olmasıdır.

Katarakt Ameliyatı Ücretleri

Katarakt ameliyatında ücreti belirleyen temel etken göz içerisine yerleştirilen merceğin kalitesidir. Mercek kaliteleri teknolojik açıdan çok farklılık gösterir. Merceğin tek odaklı olması durumunda katarakt ameliyatından sonra yakın gözlüğü kullanılması gerekir. Merceğin çok odaklı olması durumda ise hastanın katarakt ameliyatı sonrası gözlük kullanmadan hayatına devam etmesini sağlar. Ayrıca hastada astigmat bulunması durumunda ise astigmatı düzeltici torik mercekler kullanılması ise hastanın astigmatınında düzelmesini sağlamaktadır. Katarakt ameliyatı fiyatını etkileyen diğer durumlar ise ameliyatta kullanılan materyallerin tek kullanımlık olmasıdır. Tek kullanımlık malzemelerin steril ederek çok sayıda kullanılması katarakt ameliyatı maliyetini düşürmektedir ancak ameliyatı riske atmaktadır. İşte tüm bunlar katarakt ameliyatı fiyatını etkileyen unsurlardır.

Katarakt tedavisi için randevu al.

İdeal Göz Kayseri

İDEAL GÖZ BLOG

İlginizi Çekebilir

Doç. Dr. Mustafa KOÇ

17 Aralık, 2021

Popüler Yazı 25 dakika okuma süresi
Kayseri'de lazer göz tedavisi imkanları. Göz çizdirme nedir?

© Copyright 2021 Scroll2Top - Tüm Hakları Saklıdır.